ניתוחים פרוקטולוגיים

0 Comments

הפרוקטולוגיה עוסקת בבעיות הקשורות באיברים הרגישים ביותר בגופנו, כגון מעי הגס, הרקטום, פי הטבעת ורצפת האגן. כשהמצב מצריך ניתוח חשוב לדעת כי הניתוחים המשתייכים לתחום זה אינם כשאר הניתוחים הידועים לנו, אלא מורכבים הרבה יותר, ועליהם, כדאי שתדעו.

מתי צריך לעבור ניתוחים פרוקטולוגים?

כאשר מתעוררות בעיות באחד או ביותר מהאיברים בהם עוסק תחום זה, ושיטות טיפוליות אחרות כמתן תרופות למשל לא מועילות, או שלכתחילה המצה מורכב מאוד, אין מנוס מלבצע ניתוח. בעיות כמו טחורים, עצירות כרונית, חוסר שליטה על הסוגרים שאינן מגיבות לטיפולים אחרים או שמצבן מורכב מאוד, מצריכות הליך ניתוחי.

מה ההבדל בין ניתוח פתוח לניתוח זעיר פולשני? 

ראשית, חשוב להדגיש כי סוג הניתוח נקבע בהתאם למצבו של המטופל. במרבית המקרים, ישנה העדפה ברורה מצד עולם הרפואה להשתדל לא להגיע למצב בו צריך לבצע ניתוח בשיטה הפתוחה מאחר והוא מתבצע בצורה מורכבת ותהליך ההחלמה של ניתוח מסוג זה ארוך הרבה יותר בהשוואה לניתוח זעיר פולשני. ניתוח זעיר פולשני לעומת זאת מתבצע בצורה פשוטה הרבה יותר והחזרה לשגרת חיים תקינה הינה מהירה וקלה יותר גם מבחינת כאבים שעלולים להופיע בתהליך ההחלמה

האם הניתוחים מתבצעים תחת הרדמה?

ודאי שכן, ובפרט שמבחינת המורכבות, מורכבותם של ניתוחים אלה עולה על פני ניתוחים רבים, רגילים ואחרים המוכרים לנו מתחומי רפואה שונים. ישנם ניתוחים פרוקטולוגיים הנעשים תחת הרדמה כללית וישנם כאלה המתבצעים תחת הרדמה מקומית. קביעת סוג ההרדמה הינה בהלימה למטופל באופן אישי, למאפיינו, עברו הרפואי, מורכבותו של הניתוח הנדרש לו ועוד פרמטרים נוספים.

מי יכול לבצע ניתוחים כאלו?

ניתוחים אלה יכולים להתבצע רק על ידי רופא מומחה לניתוחים פרוקטולוגיים. נשמע פשוט? אז זהו שלא. בעולם הרפואה המודרני והמתקדם שלנו קיימים אין ספור רופאים, הן כאלה העובדים בצורה פרטית והן כאלה העובדים תחת מסגרות רשמיות כקופת חולים או בית חולים. כך, הבחירה ברופא מטפל שמטבעה קשה, נעשה קשה כפליים, וקושי זה מדגיש עד כמה הבחירה היא משמעותית ביותר עבורכם ועבור הבריאות שלכם. כשמדובר בבריאות, ובפרט שתחום זה עוסק באיברים כה רגישים, אסור להתפשר על רופא שאינו יותר ממקצוען בתחום. חפשו אחד כזה שתוכלו להרגיש אצלו בידיים הכי טובות שאפשר ואצלו תוכלו לעבור את ההליך הניתוחי, מורכב ככל שיהיה, בבטחה ובתחושת ביטחון מקסימלית ולזכות לשוב אל שגרת חיים תקינה, מלאה ובעיקר- בריאה, למען בריאות הגוף, ולמען בריאות הנפש. 

דילוג לתוכן