ציפוי שיניים

0 Comments

לא מעט פרסומות למשחות שיניים שונות מבטיחות לנו שיניים לבנות ובוהקות וגורמת לבעלי השיניים הצהובות שביננו לרוץ ולרכוש אותן. צר לנו לאכזב אתכם, אך אין פתרון קסם לשיניים לבנות מלבד הליך ציפוי שיניים.  אז מה זה בכלל תהליך ציפוי שיניים, למי הוא מיועד, מהו סוג הטיפול המתאים לכם וכיצד תבחרו את הקליניקה, במאמר הבא

ציפוי שיניים-מה זה אומר?

הליך ציפוי שיניים משמעותו, הדבקת חומר מלאכותי על צידה הקדמי של השן. קיימים בשוק לא מעט חומרי הדבקה, מה שיוצר כותרות שונות לסוגי הטיפול. 

כמה דוגמאות לסוגי טיפול נפוצים

ציפוי חרסינה– הליך ציפוי שיניים באמצעות חרסינה הינו סוג טיפול שכיח מאוד. חומר החרסינה, המודבק לשן לאחר פעולת שיוף האמייל נראה כחתיכות בעובי 5.5 מ"מ ויעניק לשן מראה נקי, לבן ונטול כתמים. 

ציפוי לומירנס– גם בשיטה זו משתמשים בחומר חרסינה אלא שהחומר דק יותר בהשוואה לשיטה הקודמת. מה גם ששיטה זו מתאימה גם לבעיות אסתטיות מורכבות יותר.

ציפוי קומפוזיט– ציפוי שיניים מסוג זה זול יותר משמעותית מיתר סוגי הטיפול. החומר מופק משרף ואינו עולה על 0.2 מ"מ. העמידות, פשוטת התהליך ועלותו הסבירה הם אלה שהופכים את טיפול לנפוץ מאוד.

ציפוי שיניים- לאילו מצבים הוא מיועד?

-כאשר בוצע תהליך הלבנת שיניים שאינו הועיל 

-כאשר השיניים מתעוותות

-כאשר השיניים עקומות

-כאשר קיים רווח שאינו מורגש כל כך בין השיניים ומעוניינים לצמצמו

-כאשר השן שבורה או סדוקה ולא מעוניינים לעבור תהליך ארוך לשיקומה

-כאשר השיניים צהובות, רקובות, מוכתמות או דהויות 

ציפוי שיניים- איזה סוג מתאים לי?

ישנם פרמטרים מסוימים שלאורם ימליץ הרופא על סוג הטיפול, כגון: מצב השיניים, צורך המטופל היכול להיות: העלמה של כתמים, שינויי צבע, התעוותות שן, סגירת רוח קל בין שיניים וכן התקציב אותו אתה מוכן להוציא עבור התהליך הטיפולי.  

ציפוי שיניים- ומה לגבי בחירת הקליניקה?

רבים נתקלים בהתלבטות היכן לבצע את הליך ציפוי השיניים. ראשית כל, ההתלבטות לגיטימית לחלוטין, שכן לא מדובר בהליך זול או חסר חשיבות מבחינת בחירת קליניקה כמו בדיקת שיניים שגרתית. כאשר אתם מעוניינים לעבור הליך ציפוי שיניים הנכם מצפים לתוצאה טובה ההולמת את המחיר שהוצאתם. לכן, לא כדאי להתפשר על כל קליניקה המציעה ציפוי שיניים. 

למידע נוסף אודות הליך ציפוי שיניים, מרפאות מומחים מומלצות וקבלת הצעת מחיר סבירה הכנסו לאתר בי דנטל, שהותיר הרבה לקוחות מרוצים. 

דילוג לתוכן